tr?id=2825255711097091&ev=PageView&noscript=1

Profesjonalne nożyczki do manicure: jak wybrać i jak pielęgnować

2020-11-12

W prawie każdej kosmetyczce znajdują się małe, ostre nożyczki do skracania paznokci lub wycinania naskórka. Nożyczki do manicure i paznokci można kupić osobno, jak i z innymi niezbędnymi narzędziami do manicure: popychaczami , cążkami , pilnikami do paznokci.

Aby dokonać właściwego wyboru i zakupu, musisz wiedzieć, jakie rodzaje nożyczek istnieją i czym się od siebie różnią.

Typy nożyczek

Klasyfikacja nożyczek do manicure nie jest trudna. Niezależnie od wybranego modelu, będą one należeć do jednego z czterech głównych typów:

Nożyczki do paznokci odznaczają się dużą wytrzymałością i znaczną szerokością krawędzi tnących (zazwyczaj prostych lub lekko zakrzywionych), które nie uginają się nawet pod dużym naciskiem. Służyą do przycinania paznokci u rąk i nóg.

Nożyczki do skórek to najbardziej wyrafinowany typ narzędzia, przeznaczona wyłącznie do usuwania naskórka. Cechą charakterystyczną to cienkie zakrzywione ostrza i niezwykle ostre, maksymalnie zaostrzone końcówki. Taka konfiguracja zapewnia gładkie, schludne i bezbolesne przycinanie skórek. Nożyczki te najczęściej wybierają profesjonalistki.

 

 

 

 

 

Nożyczki uniwersalne z wąskimi, prostymi lub lekko zakrzywionymi ostrzami. Solidny uchwyt z łatwością poradzi sobie z różnymi cięciami - od skórek po regulację długości płytki paznokcia. Ze względu na swoją wytrzymałość i wszechstronność są uważane za najwygodniejsze narzędzie do użytku domowego.

Mikronożyczki to ergonomiczne nożyczki ze sprężynowymi uchwytami mocowanymi na końcach i lekko zakrzywionymi cienkimi ostrzami. Wysokiej jakości pęsety (takie jak modele Expert 90 , Expert 91 i Expert 92 ) są często używane przez profesjonalistów, ponieważ specjalny chwyt pozwala na wykonanie bardzo precyzyjnej pracę bez przemęczenia dłoni i nadgarstka, a efekt zawsze jest zadowolający.

Wybierając nożyczki, zadaj sobie pytanie do czego mają służyć. Do domu i podróży idealnie nadają się nożyczki uniwersalne - wielofunkcyjne, a jednocześnie nie zajmujące dużo miejsca. Do skórek, idealne będą nożyczki z cienkimi ostrzami, które dobrze i równomiernie tną skórę. Do pracy w salonie manicure idealne będą praktyczne nożyczki-pęsety, których użycie wymaga jednak większych umiejętności.

Jeśli robisz manicure w domu i wolisz obcinać, a nie piłować paznokcie, użyj jak najszerszych i najmocniejszych nożyczek do paznokci. Postaraj się nie pomylić z nożyczkami dziecięcymi o podobnym rozmiarze i kształcie ostrzy ale znacznie delikatniejszymi. Różnią się one od modeli dla dorosłych bezpiecznymi tępo zaokrąglonymi końcówkami.

 

 

 

 

 

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nożyczek z ogromnego asortymentu STALEKS i STALEKS PRO 

Cechy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie:

  1. Materiał. Naprawdę wysokiej jakości narzędzia do manicure wykonane są z nierdzewnej stali chirurgicznej marki AISI420 lub AISI430.  Jest to stal stopowa z dodatkiem chromu powyżej 12% co daje odporność na wszelkie warunki zewnętrzne.
  2. Ergonomia. Nożyczki powinny nie tylko dobrze ciąć, ale także wygodnie przylegać do dłoni, bez uszkadzania i optarć skóry. Niewygodny uchwyt da się odczuć dosłownie już w pierwszych minutach pracy, a jeśli często będziesz korzystać z takiego narzędzia, Twoje dłonie na pewno powiedzą „dziękuję”. Załóż jeden pierścień na kciuk, a drugi na środkowy lub serdeczny palec, wykonaj kilka ruchów tak jak normalnie pracujesz, upewnij się, że nożyczki dobrze pasują do dłoni i nie wciskają się w skórę. Pracujesz lewą ręką,  mamy takie same modele nożyczek dla osób leworęcznych, na przykład profesjonalne nożyczki do skórek Staleks Expert 11 .
  3. Ostrzenie . Tępe nożyczki są nie tylko nieskuteczne, ale także niebezpieczne, zacinają skórę i spłaszczają brzegi paznokci. W rezultacie na palcach pojawiają się zadziory, a początkowo zdrowe i mocne paznokcie zaczynają złuszczać. Nożyczki STALEKS i STALEKS PRO są naostrzone przez profesjonalistów.
  4. Praca. Wysokiej jakości narzędzie tnie delikatnie i płynnie, bez ostrych szarpnięć i zacięćŹle dopasowane, niewyważone nożyczki są nie tylko niewygodne, ale także niebezpieczne w użytkowaniu - zwiększa się ryzyko mikrourazów wynikających z obróbki paznokci i skóry, a o pięknym manicure można od razu zapomnieć.
  5. Krawędzie tnące. Oceń nie tylko kształt, ale także jakość obróbki ostrzy: muszą być idealnie gładkie, aby cięcie było równe. W nożyczkach STALEKS PRO krawędzie są dodatkowo polerowane.
  6. Długość ostrza. Część robocza powinna zajmować nie więcej niż jedną trzecią całej długości ostrza i odpowiadać przeznaczeniu narzędzia. W modelach do usuwania skórek długość ostrzy wynosi od 18 do 23 mm, w przypadku paznokci - od 10 do 25 mm.
  7. Połączenie ostrzy.  Połączenie bezpośrednio wpływa na jakość cięcia. Pomiędzy krawędziami powinna być minimalna szczelina, taka sama na całej długości, znikająca tylko na samych końcach. Wymóg ten w pełni spełniają profesjonalne nożyczki do skórek Staleks Exclusive 20 i 50 o nienagannej geometrii, starannym spasowaniu części. Jeśli końcówki ostrzy się nie zamykają, a zamknięcie jest zbyt ciasne lub odwrotnie, zbyt lekkie, używanie nożyczek będzie niewygodne.

Zasady pielęgnacji nożyczek do manicure

Nawet najlepsze nożyczki prędzej czy później stępią się. Im częściej nożyczki są używane, tym częściej wymagają ostrzenia. Nie należy doprowadzać ostrzy do stanu, w którym po prostu nie będą już w stanie skutecznie wycinać naskórka. Naostrz nożyczki przy pierwszych oznakach stępienia. Właściwe profesjonalne ostrzenie narzędzi do manicure nie tylko przedłuża ich żywotność, ale także sprawia, że ​​cięcie paznokci i naskórka jest  wygodne i bezpieczne, a jakość usługi najlepsza.

Dokładnie dezynfekuj nożyczki, używając wyłącznie atestowanych środków dezynfekcyjnych i dokładnie przestrzegając zalecanych czasów ekspozycji i stężeń. Agresywne środki i roztwory dezynfekujące, które nie są przeznaczone do dezynfekcji narzędzi do manicure, uszkodzą metal.

Używaj nożyczek ściśle  i zgodnie z zaleceniami. Modele przeznaczone do przycinania paznokci nie poradzą sobie z cienkimi i miękkimi skórkami: skóra pęka, a jakość manicure pozostawia wiele do życzenia. I odwrotnie, próba przycięcia twardych krawędzi płytki paznokcia nożyczkami do skórek szybko sprawi, że narzędzie będzie bezużyteczne.